Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
maj 25, 2020

Kochani Seniorzy!

 

Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze. Prosimy o cierpliwość. Pod koniec tygodnia, poinformujemy Was indywidualnie o terminie wznowienia działalności, szczegółach funkcjonowania oraz możliwości uczestnictwa w poszczególnych zajęciach.

 

Pozdrawiamy! 

maj 23, 2020

Drodzy Seniorzy,

 

o terminie rozpoczęcia działalności naszej placówki będziemy informować telefonicznie na bieżąco. Ostateczna data otwarcia Dziennego Domu, zostanie ustalona w miesiącu czerwcu 2020 r.

 

Jesteśmy z Wami w stałym kontakcie. Pozdrawiamy !

maj 20, 2020

W ramach przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie oferuje poradnik - osobisty plan awaryjny na wypadek doświadczania przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa. Zadaniem poradnika jest wsparcie wszystkich osób, które mogą doznać przemocy domowej i martwią się, że w obecnej sytuacji może być trudno z uzyskaniem pomocy. Osobisty plan awaryjny ma ułatwić i przyspieszyć reakcję osoby poszkodowanej lub osoby szukającej wsparcia w obawie o własne bezpieczeństwo. W poradniku znajdują się zarówno pomocne numery kontaktowe, jak również szereg wskazówek i zaleceń, jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Pamiętajmy, że Nikt nie ma prawa do tego, by Nas bić, upokarzać czy naruszać Naszych praw. Prawo służy po to, by Nas chronić. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich!

 

Zobacz tutaj: Plan Awaryjny

Zobacz również: Poradnik

Więcej informacji: szczecin.uw.gov.pl

maj 19, 2020

Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę - to motto Telefonu Zaufania dla osób starszych.

 

Brak kontaktu z drugim człowiekiem daje się nam wszystkim we znaki. Osoby starsze są w trudnej sytuacji, często bojąc się zakażenia zamykają się w domach. Wolą nie wychodzić i przeczekać. W domach, rodzinach – relacje międzyludzkie bywają różne. Koronawirus diametralnie zmienił naszą rzeczywistość. Nikt z nas nie przypuszczał, że ta sytuacja potrwa tak długo. Starajmy się w tym trudnym czasie dostrzec drugiego człowieka. Być może Ktoś potrzebuje uwagi, może i pomocy? Być może dostrzeżemy starszą osobę, której trzeba zrobić zakupy, pomóc w domu lub po prostu z Nią pobyć. Może gdzieś obok nas dzieją się złe rzeczy? Ludzie doświadczają przemocy domowej fizycznej lub psychicznej. Obserwujmy się wzajemnie, patrzmy na siebie z uwagą. Dbajmy o zdrowie! W okresie izolacji nasilają się problemy psychiczne, depresja, ogarnia nas smutek, a także rośnie w nas agresja. W takich sytuacjach nie możemy tego lekceważyć. Pamiętajmy, że czasem warto zwrócić się o pomoc.

 

NUMER TELEFONU ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH  -  22 635 09 54

Terminy dyżurów Telefonu Zaufania:

- poniedziałki - 17.00 – 20.00

- środy - 17.00 – 20.00

- czwartki - 17.00 – 20.00

UWAGA! dyżur w tematyce choroby Alzhemeira w każdą środę w godz. 14.00-16.00 

 

Zobacz tutaj: ważne kontakty do pobrania 

Zobacz tutaj: plakat

Więcej informacji: malibracia.org.pl

maj 18, 2020

Dziś przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. 

 

Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Już jako dziecko swoje sprawy powierzał Bogu w codziennej modlitwie. Był wrażliwym człowiekiem, otwartym dla każdego. Słuchał i rozumiał ludzkie potrzeby. Lubił sport, muzykę oraz śpiew. Miał też niecodzienne poczucie humoru. 16 października 1978 r. został wybrany na następce św. Piotra i przyjął imię Jan Paweł II. Pierwszy papież Polak. Pierwszy papież, który pielgrzymował po świecie, by móc spotkać się z każdym człowiekiem. Był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37, w dzień Wigilii Święta Miłosierdzia Bożego. Po sześciu latach 1 maja 2011 r. został błogosławionym, beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI. 27 kwietnia 2014 r. został kanonizowany przez papieża Franciszka. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży. 

 

 

Źródło: Archidjecezja Krakowska

maj 15, 2020

Z przyjemnością prezentujemy wiersz, którego autorką jest nasza utalentowana seniorka Natalia Owczarek. Utwór powstał w czasie obecnej pandemii koronawirusa. Warto przypomnieć, że w 2018 r. pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino wydany został pierwszy tomik wierszy p. Natalki. Dla zainteresowanych tomik znajduje się w Bibliotece Publicznej w Gryfinie.

 

Zobacz tutaj wiersz: "Na zachód dzień się chyli"

Strona 1 z 47
 > >>